Lūk, zinātne, kas slēpjas aiz džakuzi sniegtā miera un relaksācijas. Droši vien nevienu nevajag pierunāt, lai iegremdētos jaukā, putojošā džakuzi. Bet ja nu tomēr neesi pārliecināts, ka tev nepieciešama šāda ūdens relaksācija, te būs 6 iemesli, kādēļ ikvienam laiku pa laikam derētu iegremdēties pārvietojamās baļļas siltajā ūdenī un burbuļos.
Nav nekā labāka par masāžu, lai atvieglotu muskuļu sāpes pēc garas un smagas darba dienas. Taču nav obligāti jāreģistrējas pie masieres — ūdens izmantošana ķermeņa ārstēšanai ir ļoti sena un tiek praktizēta arī mūsdienās, lai palīdzētu organismam tikt galā ar dažādām problēmām. Džakuzi izmanto hidromasāžu, lai stimulētu muskuļus. Aptuveni 38°C temperatūrā siltums sāk iedarboties, atslābinot visvairāk noslogotos muskuļus, savukārt hidromasāža paātrina asinsriti un atbrīvo ķermeni no toksīniem. Toksīni un ierobežota asins plūsma var izraisīt sāpes un iekaisumu, tāpēc regulāra džakuzi izmantošana lieliski uzlabo veselību.
Tiek uzskatīts, ka aukstās un karstās baļļas terapijas izmantošana ir uzlabojusi prestižāko sportistu sniegumu. Tādas sporta zvaigznes kā Sallija Gunela, Troja Mērfija un Eimija Pērdija ir sasniegušas izcilību savā jomā un izmantojušas džakuzi kā daļu no sava režīma. Treniņa noslēgšana ar burbuļojošu džakuzi var palīdzēt atbrīvoties no sāpēm un būt lieliska atlīdzība par smagu treniņu.
Atbrīvoties no stresa ir ļoti svarīgi ikvienam, taču tas bieži tiek ignorēts vai atlikts līdz pēdējam brīdim, kad sasniedzam krīzi un izdegšanu. Regulārai atpūtai, piemēram, relaksācijai džakuzi, ir jābūt neatņemamai jūsu dzīves sastāvdaļai — tikpat svarīgai kā vingrošanai un veselīgam uzturam. Tā ir viena no galvenajām džakuzi izmantošanas priekšrocībām, pateicoties siltuma, masāžas un ūdens kombinācijai, kas palīdz attīrīt prātu un atpūsties. Džakuzi strūklas piedāvā ne tikai nomierinošu sajūtu, bet arī atvieglo saspringtos muskuļus, liekot justies pilnīgi relaksēti.
Ja tev ir diagnosticēta sirds slimība, pirms džakuzi lietošanas vienmēr ir jākonsultējas ar savu ārstu. Džakuzi var palielināt sirdsdarbības ātrumu un pazemināt asinsspiedienu, paplašinot asinsvadus un mazinot spiedienu uz sirdi.
Hidromasāžas strūklas apvienojumā ar siltu ūdeni paaugstina ķermeņa temperatūru, palīdzot paplašināt asinsvadus. Tas uzlabo asinsriti un ir izdevīgi tiem, kas sirgst ar artrītu, atvieglojot kustību spēju ūdenī. Maiga burbuļu plūsma atvieglos locītavu un muskuļu stīvumu. Arī tiem, kam ir problēmas ar asinsspiedienu, pirms džakuzi lietošanas vienmēr jākonsultējas ar ārstu.
Surejas Universitātes pētījums parāda, ka slikts vai traucēts miegs var būtiski negatīvi ietekmēt vispārējo veselību, un atklājumi liecina, ka cilvēkiem, kuri nedēļu guļ mazāk nekā sešas stundas dienā, tiek ietekmēti simtiem gēni. Pateicoties visām iepriekšminētajām priekšrocībām, piemēram, relaksācijai, asins cirkulācijai un masāžai, atpūta džakuzi ir labvēlīga nakts atpūtai. Ķermeņa temperatūras paaugstināšana un stresa mazināšana palīdz dvēselei, ķermenim un prātam un var būt glābiņš cilvēkiem, kuriem ir grūti atrast laba miega recepti.